Egyesült Királyság térkép

Körutazás

» Tavaszköszöntő Londonban - Tower, Stonehenge és Salisbury. Hajóval a Temzén
» London hosszú hétvége - 4 napos városnézés Angliában
» Skócia vadregényes tájain - csoportos utazás húsvétkor magyar idegenvezetéssel 2025.04.17-21. - 5 napos, repülős utazás Skóciában
» Skócia vadregényes tájain - csoportos utazás magyar idegenvezetéssel 2025.05.01-05. - 5 napos, repülős utazás Skóciában
» Skócia vadregényes tájain - csoportos utazás magyar idegenvezetéssel 2025.06.03-07. - 5 napos, repülős utazás Skóciában

Városlátogatás

» 4 napos városlátogatás Edinburghban - Hotel *** - egyéni városnézés repülővel
» 4 napos városlátogatás Edinburghban - Hotel **** - egyéni városnézés repülővel
» 5 napos városlátogatás Edinburghban - Hotel *** - egyéni városnézés repülővel
» 5 napos városlátogatás Edinburghban - Hotel **** - egyéni városnézés repülővel
» 4 napos városlátogatás Londonban - Hotel **** - egyéni városnézés repülővel

Élmények, beszámolók, látványosságok, látnivalók ...

A világ legrondább pályaudvarai?

A napokban a The Guardian egyik (családneve alapján nagy valószínűséggel magyar származású) újságírója összegyűjtötte a világ szerinte legrondább pályaudvarait, melyek között olyan prominens állomások is szerepeltek, mint a Pennsylvania Station New Yorkban, a Termini pályaudvar Rómában, illetve a brüsszeli Central Station, s hogy kicsiny országunk se maradjon ki a nagyok "csatájából", még befért közéjük a budapesti Déli pályaudvar is.

Látnivalók Londonban: a Tower erődje

A Tower, London középkori erődítményének története Hódító Vilmossal kezdődött, aki 1078-ban elrendelte a Fehér Torony építését. Az erődítmény közepén álló torony nevét azokról a világos színű kövekről kapta, melyeket az uralkodó Franciaországból hozatott az építkezésre. A XII. században Oroszlánszívű Richárd folytatta a Tower bővítését, fallal és vizesárokkal vette körül a Fehér Tornyot. Az őt követő uralkodók is folytatták az erődítési munkálatokat.

Látnivalók Londonban: A HMS Belfast

Lenyűgöző, tekintélyt parancsoló és kissé félelmetes látványt nyújt a Towerrel szemben horgonyzó csatahajó, a HMS Belfast. Akárhonnan is nézzük a tatját a Tower Bridge felé fordító Town-osztályú könnyűcirkálót (a legfélelmetesebb talán, ha sétahajóra ülünk, és a Temzén a csatahajó mellett haladunk el), a hétköznapi ember számára elképesztő a mérete, pedig ez a hajó valójában nem is egy nagyméretű hadihajó. Talán a városi környezet, a közeli hídhoz képest magas felépítménye teszi, mégis úgy érzi magát mellette az ember, hogy a lehető legnagyobb tisztelettel kell rá felnéznie.

Látnivalók Londonban: séta a Sohoban és Chinatown-ban

London egyik legpezsgőbb, legszínesebb és legizgalmasabb része a Soho, amely éjszakai életéről, jazz klubjairól, meleg bárjairól, szex üzleteiről, és alternatív életstílusáról nevezetes. Hangulatát az itt megforduló, etnikailag rendkívül színes tömeg is emeli. Területi elhelyezkedését nehéz meghatározni, nagyjából a Piccadilly Circus, Shaftesbury Avenue, Cambridge Circus (délen), Charing Cross Road (keleten), Oxford Street (északon), és a Regent Street (nyugaton) határolják.

Látnivalók Londonban: Globe színház

A Shakespeare nevéhez köthető Globe Színház 1599-ben épült London Southwark negyedében, társulata, a Lord Chamberlain’s Men (a Lordkancellár Társulata) számára, de az első épület nem maradt fenn túl sokáig: a hatalmas faépítményt egy tűzvész pusztította el 1613 nyarán. A VIII. Henrik egyik előadása során egy színházi kellék ágyú meghibásodott, majd minden lángra kapott. A tűzben egyetlen ember sérült meg, akinek égő nadrágját sörrel igyekeztek eloltani.

Pembrokeshire: fényjáték, fűtenger, őserdő

Vannak azok a fények, melyeket jómagam sokáig csak „skót fények”nek hívtam, lévén ott találkoztam velük először, de másutt is – így akár persze itthon is – el lehet őket csípni. Kétségkívül léteznek azonban olyan szegletei a világnak, és ilyen Wales, kicsit konkrétabban a Pembrokeshire Nemzeti Park is, ahol az előfordulásuk felette gyakori, mert éppen ezt a páratartalmat keresik.

Feltárulnak a brit Atlantisz rejtett titkai

A Southamptoni Egyetem professzora az eddigi legrészletesebb elemzést végezte el az angliai Dunwich elveszett középkori városának maradványain, amelyet Nagy-Britannia Atlantiszának is szoktak hívni.
Feliratkozás kategória értesítésreBezár

Iratkozz fel kategória értesítő listánkra és értesülj az általad választott kategória legújabb indulásairól, akcióiról!

Segíthetünk?Bezár
Kérjen ajánlatot!
Megkeressük Önnek a legjobb árat.
Kollégáink segítenek munkaidőben.
+36 1 5013490
Küldjön magának emlékeztetőt
e-mailben!