vélemények, olvasnivalók, élménybeszámolók, látnivalók, fényképek

Oszaka, a nemzet konyhája

Japán második legnagyobb városa méltán érdemelte ki becenevét, a Nemzet konyhája elnevezés onnan ered, hogy e város szolgált a rizskereskedelem központjaként az Edo-korszakban (bár már a vaskorban is termesztettek rizst az itt élők). Emellett gyakran emlegetik a Kelet Velencéjeként is, köszönhetően a várost átszelő nyolc folyóra épült kiterjedt csatornarendszernek. A város régi neve – Naniva (gyors hullámok) – is e jellegzetes városképre utal.

Kyoto, Japán korábbi fővárosa

A leghíresebb japán kosztümös filmek, mint például Az utolsó szamuráj, az Egy gésa emlékiratai, vagy Kuroszava A vihar kapujában című alkotások – egytől egyig Kyotoban játszódnak, s ez nem véletlen. Japán legismertebb tradicionális társadalmi csoportjai, melyek az ország egzotikumának is számítanak, a gésák, szamurájok, yakuzák így vagy úgy, de kötődnek az egykori fővároshoz.

A Felkelő Nap országának fővárosa, Tokió

Egy város, ahol szorosan összefonódik a múlt, a jelen és a jövő, ahol jól megférnek egymással az ősi tradíciók és a futurisztikus fejlesztések, ahol az ódon palotákat és pagodákat égbe szökő felhőkarcolók ölelik körbe, és ahol a világ legtermészetesebb módján szelfiznek a régi hagyományokat követő gésák. Ahol bármelyikünk ott lenne cseresznyefa virágzás idején, ősszel, amikor vörösbe, sárgába, narancsszínbe fordulnak a levelek, vagy télen, amikor hótakaró borítja a Rikugien kert formára nyírt puszpáng bokrait, kőlámpásait és hídjait.

7 hely, ahol tilos meghalni

Léteznek helyek, ahol betiltották a halált, legyen az ok vallás, időjárás vagy éppen szatirikus látásmód. A halál betiltása nem új keletű fogalom, vallási okokból már az ókorban is hoztak hasonló rendelkezést. Manapság is több olyan hely létezik, ahol működik ilyen törvény: bár a legtöbb esetben csupán az abszurd jogi és politikai környezetre jelent választ, olyan példa is akad, ahol a természet és az időjárás okoz komoly problémákat. Nézz meg hét helyet, ahol betiltották a halált! 1. Délosz szigete, Görögország

Beégett a japán tárlatvezető robot...de nem szégyelli

Korántsem sikerült zökkenőmentesre Japán első múzeumi tárlatvezető robotjának első munkanapja: az Aszimo nevű humanoid szerkezet sajtóhírek szerint hibát hibára halmozott, és nem bizonyult interaktív személyiségnek. Aszimo szerdán kezdte a tárlatvezetést a számára testhezálló munkahelynek tűnő tokiói Miraikan innovációs múzeumban, ahol egy egyhónapos kísérlet során a Honda azt teszteli, hogyan képes emberekkel interaktívan kommunikálni, önálló döntéseket hozni és magától mozogni a robot.

Megnyílt a nagyközönség számára is az „Égig érő fa”

Japán, Tokió - A világ legmagasabb tv-tornya 3 és fél éven át épült és simán átvészelte a tavalyi földrengés Tokióban érzékelhető hatását.

10 hely, ahová soha nem juthatsz el

Az ember élete során szeret minél több helyre eljutni, már csak azért is, hogy elmondhassa – Ő ott volt. Vannak viszont Földünknek olyan pontjai, ahová nem pénz, vagy származás kérdése az, hogy valaha is megfordulhatunk-e, vagy sem. Ezeket a helyeket jó esetben is csak fényképen láthatjuk, eljutnunk oda pedig kész lehetetlenség. Mezhgorye (oroszul Межгорье)

Mélyponton a gyerekek száma Japánban

Japán, Tokió - Soha ilyen kevés gyerek nem volt még a távol-keleti szigetországban, ahol 1982 óta folyamatosan csökken a 14 éven aluliak száma. Jelenleg mindössze 16,49 millió a gyerektársadalom összlétszáma, ez alig több mint a lakosság 12%-a.
Feliratkozás kategória értesítésreBezár

Iratkozz fel kategória értesítő listánkra és értesülj az általad választott kategória legújabb indulásairól, akcióiról!

Segíthetünk?Bezár
Kérjen ajánlatot!
Megkeressük Önnek a legjobb árat.
Kollégáink segítenek munkaidőben.
+36 1 5013490
Küldjön magának emlékeztetőt
e-mailben!