Az országon belüli utasforgalom és áruszállítás terén vezető szerepet betöltő Air China Kína nemzeti zászlóvivő légitársasága. Nemzeti és nemzetközi vezetők utaztatásának biztosítása mellett a vállalat volt a 2008-as pekingi Olimpia hivatalos légifuvarozója is. A vállalat tagja továbbá a világ egyik legnagyobb légitársasági szövetségének, a Star Alliance szövetségnek.
Messziről kitűnik az Air China piros színű stilizált főnixmadarat ábrázoló logója, amely a szerencse és prosperitás jelképei mellett a VIP rövidítés betűit is magában rejti. A kínai kultúrában a főnixmadár a szerencse és a boldogság hordozója, aki keletről indulva alázattal és kitartással halad egyre előre, jószerencsét hozva a világ számára. A piros szín szintén fontos szerepet tölt be a kínai hagyományokban, hosszú idők óta a boldogságot és a bőséget jelképezi. A logó mellett található a vállalat neve angolul, illetve a nyitás és reform politikáját képviselő Deng Xiao Ping elnök kalligrafikus kézírásával kínaiul. A vállalat küldetése az országon belüli és országok közti távolságok leküzdése magas szintű szolgáltatások és kiemelkedő biztonság garantálása mellett.
Szolgáltatásaik terén a vállalat filozófiájának alapkövei a megbízhatóság, a kényelem, és a széles választék kínálata. A PhoenixMiles törzsutas programmal a kínai légitársaságok közt úttörő az Air China, a program 2016-ra már 40.45 millió regisztrált utast számolt. Elkötelezett szakembereik munkájával az ország légiközlekedésének fejlesztésében is jelentős szerepet vállal a cég.
2016 júniusával bezárólag az Air China gépprakja 603 utas- és áruszállító gépet számlált. A flotta törzsét főként a Boeing 747-8, 777-300ER és az Airbus A330 sorozat gépei alkotják, míg az interkontinentális flotta törzsét a 787-9-es széria adja. Ezek a járatok repülnek Frankfurtba, Rómába, de Kínán belül Guanzhouba vagy épp Shanghaiba is. A flotta átlagos életkora 6,26 év, amellyel a világ legfiatalabb flottái közé tartozik. Az Air China jelenleg 377 útvonalat üzemeltet, amelyek közt összesen 39 országban 119 nemzetközi és regionális vonal található, 263 járat pedig Kína belföldi városait köti össze. A flotta gépeinek karbantartásán, javításán és fejlesztésén egy kiemelkedően professzionális technikusok és mérnökök csapata dolgozik, ezzel biztosítva járataik megbízhatóságát.
2015 májusa óta Budapest és Peking közt a téli időszakban heti három, a tavaszi időszakban pedig heti négy közvetlen járatot üzemeltet a légitársaság. Innen kényelmes összeköttetéseket biztosít több ázsiai és ausztráliai desztinációra is, mint például Bangkok, Hong Kong, Taipei, Manila, Ho Si Minh-város, Szingapúr, Tokió, Szöul, Melbourne vagy Sydney.