GARANTÁLT INDULÁS, JELENTKEZZ MOST!
Alpesi kirándulás Ausztriában, Hinteralm
1 napos gyalogtúra Ausztriában
Tóth Dániel A Magas-Tátra jó ismerője! Nincs két egyforma út, nincs két egyforma csúcspanoráma, visszatérni mindig érdemes! | |
Fekete Erik Imád új helyeket és kultúrákat megismerni és még nagyobb örömmel tölti el, ha erre másokat is motiválni tud. |
Nehézség:
Könnyű túra, átlagos erőnléttel teljesíthető. A túra hossza és szintemelkedése alapján a kezdőtől haladóig mindenkit várunk!
Részvételi díj tartalmazza
Az utazást autóbusszal, a szervezést és a magyar nyelvű túravezetést.
Részvételi díj nem tartalmazza
Az utas valamit az útlemondási biztosítást, és az étkezést.
Kérjük, válasszon az elérhetőek közül az alábbi gombokkal!
https://utazom.com/sites/default/files/styles/belyegkep/public/kepek/kiskep/30/kiskep_0.jpg?itok=3z9Yrr6- |
Dolomitok gyalogtúrák kalandvágyóknak5 napos gyalogtúránk, új programmal
Következő indulás: 2024. szeptember 14.
128.900 Ft |
https://utazom.com/sites/default/files/styles/belyegkep/public/kepek/kiskep/30/g2.jpg?itok=Fv9MRDxd |
Alpesi kirándulás Ausztriában, Grüner seeEgynapos kirándulás Ausztriába
Következő indulás: 2024. szeptember 21.
25.900 Ft |
https://utazom.com/sites/default/files/styles/belyegkep/public/kepek/kiskep/8/garda.jpg?itok=nyr13Rk3 |
Gyalogtúra a Garda-tónál6 napos buszos kirándulás Olaszországba
Következő indulás: 2024. október 01.
186.900 Ft |
Ez az ajánlat utazási csomagként értékesíthető.
Korán reggel indulunk autóbusszal Budapestről. Találkozás 04.45-kor a BOK csarnok előtti buszparkolóban, indulás 05.00 órakor.
A kora délelőtti órákban érkezünk meg az Ausztriai Mürz falucska közelében található kiinduló pontunkra. Miután magunkhoz vettük felszerelésünket útnak indulunk a jelzett ösvényen. Gyönyörű erdei ösvényen kanyargunk egyre feljebb, majd kiérkezünk a hegyplatóra. A hamisítatlan alpesi környezetben elterülő rét szélén álló menedékházban megpihenünk, majd egy fantasztikus panorámás ösvényen kanyargunk a hegygerinc szirtfalának tetején. Felejthetetlen panorámával kísérve kaptatunk fel a csúcsra. Láthatjuk innen a Schneealp, a Rax, és az Ötscher csúcsait is. Miután kigyönyörködtük magunkat a gerinc élén végigkanyargó ösvényen ereszkedünk lejjebb szép fenyveseken keresztül. Szint: fel 800 méter, le 800 méter, táv: 15 km, menetidő: 6,5 - 7 óra
Fontos, hogy a túraösvényeken, hegyi ösvényeken való jelenlétünkkor mindenki tartson be alapvető fontosságú szabályokat:
A magaddal hozott élelmiszerek és italok csomagolóanyagait ne dobd el menet közben! Hozz erre a célra egy külön zacskót magaddal.
Ha a hegyi menedékházakban fogyasztod el saját elemózsiád, ne hagyd ott a szemetet, hozd le azt! Általában az ott kitett szemetesek az ott vásárolt dolgok maradékainak vannak kitéve.
Ne hangoskodj feleslegesen!
Ha dohányzol, a csikket se hagyd ott kövek alá, faüregekbe dobva!
Ne szedj le a virágokat, mert védettek és büntethetnek is érte!
Figyelmeztesd azokat, akik ezeket elfelejtik!
Szükséges felszerelésről: túracipő/túrabakancs, esőkabát, kényelmes túraöltözet, kis hátizsák a napi felszerelésnek,fejfedő, minimum 1,5 liter folyadék.
A jó minőségű túracipő és esőkabát fontosságát külön hangsúlyozzuk, kérjük, mindenképpen hozz magaddal!
Aktív túráinkon (a busz tisztaságát megóvandó) váltó cipő és váltó ruházat használata kötelező, kérjük mindenképp hozz magaddal!!
Modern, szép autóbusszal utazunk, amelyet két gyakorlott gépkocsivezető irányít. Oda- és visszaúton kb. 3-4 óránként tartunk rövid pihenőket benzinkutaknál vagy nagyobb parkolókban. A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha van aprópénz. A buszokon ülésrend van, a helyfoglalás az előleg-befizetés sorrendjében történik, amit jelentkezéskor jelezni kell. A teljes csoport elhelyezése érdekében az iroda fenntartja magának a jogot, hogy a helyfoglaláson változtasson. A fel illetve leszállások csak a kijelölt felszálló helyeken lehetségesek.
Indulás, felszállási lehetőségek:
- Budapest, BOK csarnok Dózsa György út 1. (várható időpont 05:00 órakor)
- BAH csomópont, Budaörsi út 21. szám előtti buszmegálló (nem a benzinkút!)
- Budaörs, MOL-McDonalds benzinkút (gyaloghidas) Budaörs, Garibaldi u. 2.
- Tata, Remeteségi pihenőhely
- Győr, Arrabona pihenőhely
- Sopron, Arcus étterem Bécsi út.
A felszállási pont jelentkezéskor kiválasztható. A pontos időpontokat az utazás előtt egy héttel kiküldött részletes utastájékoztató tartalmazza.
Fontos, hogy az autópályás felszállópontoknál a fel és a leszállás csak a menetirány szerinti oldalon lehetséges, a két oldal közötti esetleges közlekedést egyénileg kell megoldani! (Az átjárás ezeken a helyeken közúti vagy gyalogos formában biztosított.)
Az útra pakolj szendvicset, gyümölcsöt, innivalót, és minimum 1,5 liter innivalót. Útközben menedékházban van lehetőség élelmet, italt vásárolni.
|
Köszönöm a túravezetőknek a segitőkészségét az út teljes szakaszán, illetve a buszvezetőknek, akik szakadó esőben is biztonsággal szállítottak vissza minket utasokat Budapestre.
Az időjárás is kegyes volt, bár a vastag hótakaró kicsit nehezitette a közlekedést. Ennek ellenére csodálatos látvány volt a zöldellő rétek, a nyiló virágok, a fák teljes "levélruhában" és az utakon pedig a hó.
Ismét élményekkel feltöltődve térhettem vissza Budapestre. Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki szereti a természetet, a túrázást.
Köszönet a túravezetőknek :Csongornak és Magdinak.
Vidám hangulatú túra volt,jó lendülettel haladt a csoport. :-)
Köszi.
Feri