Szerbia rejtett vidékein

„Nyugat-Szerbia a Balkán elfeledett gyöngyszeme, gazdag történelemmel és érintetlen természettel. Gyönyörű tájak, friss levegő, egyedi hegyvidéki falvak, autentikus ételek és szívmelengető vendéglátás.”
Ön már járt itt? Mondja el véleményét!

FLEXI PLUS OPCIÓ – EXTRA RUGALMASSÁG
Tudjuk, hogy nehéz előre tervezni, és manapság különösen fontos az extra rugalmasság. Ezért fejlesztettük ki a Flexi Plus opciónkat, amit, ha megrendel, foglalása lemondása vagy módosítása jóval könnyebbé válhat. A kizárólag foglaláskor megrendelhető Flexi Plus opció tartalma:

  • Az út indulása előtti 30. napig, a névre szóló jegyeken kívüli szolgáltatásoknál külön bánatpénz megfizetése nélkül elállhat az utazási szerződéstől, és az opció, valamint a megkötött útlemondási biztosítás díján felüli teljes befizetését visszakapja, ha bármi közbejönne az út előtt egy hónappal. Nem szükséges hozzá indoklás, nem kérünk orvosi igazolást.
  • Buszos utazásoknál ingyenes átjelentkezési lehetőséget biztosítunk az indulás előtti 30. napig, vagyis egy későbbi vagy más típusú utazásra is átfoglalhat.
  • Buszos utazásoknál ingyenes névmódosítási lehetőséget biztosítunk indulás előtti 72. óráig. A névmódosítást eddig kell írásban jelezni a Proko Travel központi elérhetőségén.
  • Mivel egyes szolgáltatók, mint például a légitársaságok sajnos nem olyan rugalmasak, mint mi, így a megvásárolt repülőjegyekre, névre szóló belépőkre nem tudjuk kiterjeszteni a szolgáltatást, ezeknél az elemeknél a módosítás, lemondás a normál lemondás feltételei szerint működnek.

Egy repülős utazásnál tehát a repülőjegy lemondási díja továbbra is fizetendő tételként merül fel az utazó számára. Az extra rugalmasságot kínáló Flexi Plus opció nem minősül biztosításnak, továbbá díja nem tartozik az útlemondási biztosítás által fedezett szolgáltatások közé, így lemondás esetén a biztosító nem téríti ennek díját. A teljes leírást és a feltételeket az ÁSZF-ünkben olvashatja.

Részvételi díj tartalmazza

  • A teljes alapprogramot
  • Szállást 4 csillagos szállodákban
  • Reggelis ellátást
  • Klímás, turistautakra tervezett autóbusszal utazást
  • Fix ülőhelyet az autóbuszon, amely foglalás előtt kiválasztható telefonon, ennek hiányában automatikusan kerül kiosztásra a szabad helyek függvényében
  • Felszállási lehetőséget 15 magyar nagyvárosból
  • Magyar nyelvű idegenvezetést végig a programok során
  • Útlemondási biztosítást (egészségügyi probléma esetére)

Részvételi díj nem tartalmazza

  • Betegség, poggyász biztosítást
  • belépőket
  • fakultatív programokat
  • egyéb személyes kiadásokat.
Hossz: 
5 nap
Program: 

Tavaszi csoport programja (a nyári csoport programját lentebb találja):

1. NAP PÉCS / DEBRECEN – BUDAPEST – SZEGED – BELGRÁD
Ingyenes kora reggeli transzferek indulnak Debrecenből, és Pécsről Budapestre. Mindkét útvonalon további felszállási lehetőségeket biztosítunk. A fővárost elhagyva Kecskeméten Kiskunfélegyházán és Szegeden felszállási lehetőség, majd határátlépés Szerbiába. Belgrádba érve a nándorfehérvári erődnél kezdjük programunkat. Megnézzük a Győztes-emlékművet, a Zindan-kaput, a Szent Petka-kápolnát, az Órakaput és az Óratornyot is. Ezután megkezdjük városnézésünket Új-Belgrádban, ahol olyan figyelemre méltó épületeket fogunk látni, mint a Kommunista Párt volt székháza, a Szövetségi Palota, a Genex-torony vagy Belgrád nyugati kapuja és még sok díszes épület. Rövid szabadidő után elfoglaljuk szállásunkat Belgrádban. Fakultatív vacsora után, egyénileg el lehet látogatni a Skadarlija művészi negyedbe, amelyet gyakran hasonlítanak a párizsi Montmartre-hoz a bohém hangulata miatt.

2. NAP BELGRÁD – MOKRA GORA – ZLATIBOR
Reggeli után útnak indulunk Nyugat-Szerbia felé, amely vad és érintetlen természetéről, ízletes konyhájáról, valamint vendégszerető lakóiról ismert. Első megállónk egy meghökkentő látványosság, „Ház a Drina folyóban”. Képzeljenek el egy kicsi sziklát a folyóban melyen egy színes faház áll. Ezt fotózhatjuk le. Itt ebédelési lehetőség. Folytatjuk utunkat a híres Sargan-nyolcashoz mely egyedülálló keskeny nyomtávú vasút. Kb. 2,5 órás vonatozás során mesés kilátás nyílik Mokra Gora hegyvonulatra és völgyekre. Drvengradban (Favárosban) szállunk fel és le a kisvonatról. Emir Kusturica az „Az élet egy csoda" című filmjének forgatása során döntött úgy, hogy megépíti ezt a különleges „városkát”. Szállás Zlatiborban (2 éj).

3. NAP ZLATIBOR – UVAC – ZLATIBOR
Reggel indulunk az Uvaci „Különleges Természetvédelmi Terület”-re. Első látványosság az Uvac kanyon. Ez Európa harmadik legnagyobb és legmélyebb völgye. A terület védelmet nyújt 219 egyedi növényfajnak, 24 különböző halnak és 130 ritka madárfajnak. Ezt követően fakultatív hajókázási lehetőségünk lesz, több kisebb hajóval a kanyargó Uvac folyón és gyönyörködhetünk a lenyűgöző tájban. Zlatiborba visszaérve, aki szeretné, felszállhat Gold Gondola Lift-re (fakultatív). Ez a leghosszabb panorámás felvonó a világon. Szállás. Fakultatív vacsora. 

4. NAP GOSTILJE – SIROGOJNO – STOPICA – BELGRÁD
Reggeli után ellátogatunk a Gostilje-vízeséshez. Ezután Sirogojno faluba utazunk, amely a néprajzi múzeumáról és a nyers gyapjúból készült pulóverekről híres. Megtekintjük a szabadtéri múzeum néprajzi kiállítását, mely Öregfalu néven ismert. Meglátogatjuk a Stopica-barlangot, amely egyedülálló geológiai jellegzetességgel rendelkezik. Délben Zlatibor környéki specialitásokból készült ebédet fogyaszthatnak el azok, akik ezt választják. Délután visszaindulunk. Szállás Belgrádban.

5. NAP KARLÓCA – ÚJVIDÉK – SZEGED – BUDAPEST
Reggeli után irány Újvidék. Útközben megállunk Karlócán. Felkeressük a régi pátriárkai udvart és a teológiai komplexumot is. Mivel egy híres borvidék szívében vagyunk, meglátogatunk egy nagyhírű borospincét. Fakultatív lehetőségként megkóstoljuk a környék leghíresebb termékét, a Bermet bort. Következő állomásunk Pétervárad. Az osztrák-magyar és az Oszmán Birodalom közötti háború egyik legfontosabb stratégiai erődje volt. Ezután Újvidék belváro-sában kulturális intézmények és történelmi épületek között sétálunk. Határátlépés után, Szeged érintésével terveink szerint 21 órára (+/-30 perc) érkezünk Budapestre. Ezt követően mindenkit a felszállási helyére szállítunk.

Nyári csoport programja:

1. NAP Utazás Szerbiába – Belgrád erődje és óvárosa
Ingyenes kora reggeli transzferek indulnak Debrecenből és Pécsről Budapestre. Mindkét útvonalon további felszállási lehetőségeket biztosítunk. A fővárost elhagyva Kecskeméten Kiskunfélegyházán és Szegeden felszállási lehetőség, majd határátlépés Szerbiába. Belgrádba érve a nándorfehérvári erődnél kezdjük programunkat. Megnézzük a Győztes-emlékművet, a Zindan-kaput, a Szent Petka-kápolnát, az Órakaput és az Óratornyot is. Ezután megkezdjük városnézésünket Új-Belgrádban, ahol olyan figyelemre méltó épületeket fogunk látni, mint a Kommunista Párt volt székháza, a Szövetségi Palota, a Genex-torony vagy Belgrád nyugati kapuja és még sok díszes épület. Rövid szabadidő után elfoglaljuk szállásunkat Belgrádban. Fakultatív vacsora után, egyénileg el lehet látogatni a Skadarlija művészi negyedbe, amelyet gyakran hasonlítanak a párizsi Montmartre-hoz a bohém hangulata miatt.

2. NAP Drvengrad és a Sargan-nyolcas festői útvonalán
Reggeli után útnak indulunk Nyugat-Szerbia felé, amely vad és érintetlen természetéről, ízletes konyhájáról, valamint vendégszerető lakóiról ismert. Első megállónk egy meghökkentő látványosság, „Ház a Drina folyóban”. Képzeljenek el egy kicsi sziklát a folyóban melyen egy színes faház áll. Ezt fotózhatjuk le. Itt ebédelési lehetőség. Folytatjuk utunkat a híres Sargan-nyolcashoz, mely egyedülálló keskeny nyomtávú vasút. Kb. 2,5 órás vonatozás során mesés kilátás nyílik a Mokra Gora hegyvonulatra és a völgyekre. Drvengradban (Favárosban) szállunk fel és le a kisvonatról. Emir Kusturica az „Az élet egy csoda" című filmjének forgatása során döntött úgy, hogy megépíti ezt a különleges „városkát”. Szállás Zlatiborban, fakultatív vacsora (2 éj).

3. NAP Hajózás az Uvac-kanyonban
Reggel indulunk az Uvaci „Különleges Természetvédelmi Terület”-re. Első látványosság az Uvac kanyon. Ez Európa harmadik legnagyobb és legmélyebb völgye. A terület védelmet nyújt 219 egyedi növényfajnak, 24 különböző halnak és 130 ritka madárfajnak. Ezt követően fakultatív hajókázási lehetőségünk lesz, több kisebb hajóval a kanyargó Uvac folyón és gyönyörködhetünk a lenyűgöző tájban. Zlatiborba visszaérve, aki szeretné, felszállhat Gold Gondola Lift-re (fakultatív). Ez a leghosszabb panorámás felvonó a világon. Szállás. Fakultatív vacsora.

4. NAP Gostilje-vízesés, Sirogojno skanzen és Stopica-barlang
Reggeli után ellátogatunk a Gostilje-vízeséshez. Ezután Sirogojno faluba utazunk, amely a néprajzi múzeumáról és a nyers gyapjúból készült pulóverekről híres. Megtekintjük a szabadtéri múzeum néprajzi kiállítását, mely Öregfalu néven ismert. Meglátogatjuk a Stopica-barlangot, amely egyedülálló geológiai jellegzetességgel rendelkezik. Délben Zlatibor környéki specialitásokból készült ebédet fogyaszthatnak el azok, akik ezt választják. Délután visszaindulunk. Szállás Belgrádban.

5. NAP Karlóca borai, Pétervárad és Újvidék belvárosa
Reggeli után irány Újvidék. Útközben megállunk Karlócán. Felkeressük a régi pátriárkai udvart és a teológiai komplexumot is. Mivel egy híres borvidék szívében vagyunk, meglátogatunk egy nagyhírű borospincét. Fakultatív lehetőségként megkóstoljuk a környék leghíresebb termékét, a Bermet bort. Következő állomásunk Pétervárad. Az osztrák-magyar és az Oszmán Birodalom közötti háború egyik legfontosabb stratégiai erődje volt. Ezután Újvidék belvárosában kulturális intézmények és történelmi épületek között sétálunk. Határátlépés után, Szeged érintésével terveink szerint 21 órára (+/-30 perc) érkezünk Budapestre. Ezt követően mindenkit a felszállási helyére szállítunk.

A programváltoztatás jogát fenntartjuk.

Az út kiemelt értékei:

  • Kusturica egyedi rönkházai a Mokra Gora Parkba
  • Természeti csodák az Uvac-folyó völgyében
  • Belgrád bohém negyede, Újvidék történelmi utcái
  • Stopica-barlang mészkőmedencéi, Karlóca borászata
2026.05.20. időpontban 4 éjszakára
209.000 Ft/fő-től

Ez az ajánlat utazási csomagként értékesíthető.

Ár & Jelentkezés
Részvételi díj tartalmazza: 
  • A teljes alapprogramot
  • Szállást 4 csillagos szállodákban
  • Reggelis ellátást
  • Klímás, turistautakra tervezett autóbusszal utazást
  • Fix ülőhelyet az autóbuszon, amely foglalás előtt kiválasztható telefonon, ennek hiányában automatikusan kerül kiosztásra a szabad helyek függvényében
  • Felszállási lehetőséget 15 magyar nagyvárosból
  • Magyar nyelvű idegenvezetést végig a programok során
  • Útlemondási biztosítást (egészségügyi probléma esetére)
Részvételi díj nem tartalmazza: 
  • Betegség, poggyász biztosítást
  • belépőket
  • fakultatív programokat
  • egyéb személyes kiadásokat.
Helyszíni költségek leírása: 
Mokra Gora - Drvengrad 300 dínár
Sirogojno 250 dínár
Gold Gondola felvonó 2000 dínár
Stopica barlang 400 dínár
Gostilje vízesés 250 dínár
Uvac rezervátum belépő 100 dínár
Helyi idegenvezetés 550 dínár
Sargan 8 vonat 15 €
Hajózás az Uvac folyón 35 €
Borkóstoló 10 €
Belépők ára: kb.: 3850 dínár + 60 €
 
Kérjük, vegyék figyelembe, hogy a szolgáltatók előzetes értesítés nélkül is megváltoztathatják a belépők árait. A fizetős látványosságok megtekintése nem kötelező, aki nem szándékozik igénybe venni, a program idejére szabadidőt kap
Előleg: 

A teljes részvételi díj 40 %-a, mely a foglaláskor fizetendő.
Indulástól számított 30 napon belüi foglalás esetén már a teljes összeg fizetendő.

Hátralék: 

A teljes részvételi díj 60%-a, mely 30 nappal indulás előtt fizetendő.

Kiutazási forma: 
busz
Egyéb részletek
Kiutazás: 

Légkondicionált autóbusszal.

Felszálló helyek:

Budapest Le/felszálló kb. reggel 6.30 OMV benzinkút, Üllői út-Ecseri út kereszteződése,
Debrecen Le/felszálló kb. reggel 2.00 Möbelix parkoló, Balmazújvárosi u. 4
Dunaújváros Le/felszálló kb. reggel 5:15 Decathlon parkoló
Füzesabony Le/felszálló kb. reggel 4:20 Maklári körforgalom, MOL-kút
Gyöngyös Le/felszálló kb. reggel 4:45 Régi 3-as út Orlen benzinkút
Bonyhád Le/felszálló kb. reggel 3:40 MOL benzinkút
Miskolc Le/felszálló kb. reggel 3.20 Búza tér, McDonald's parkoló
Pécs Le/felszálló kb. reggel 3.00 Jókai utca - Vasút utca sarkán lévő parkoló
Szekszárd Le/felszálló kb. reggel 4:00 Újvárosi temető melletti Shell-kút
Kecskemét (Budapest után) Felszálló kb. reggel 8:00 Auchan parkoló
Kiskunfélegyháza (Budapest után) Felszálló kb. reggel 8:30 M5 melletti OMV benzinkút
Szeged (Budapest után) Felszálló kb. reggel 9:15
Hatvan M3 Le/felszálló kb. reggel 5:00 M3-as kerekharaszti pihenő MOL-kút
Paks Le/felszálló kb. reggel 4:40 Régi 6-os út OMV benzinkút
Tolna Le/felszálló kb. reggel 4:15 Penny Market parkoló
Szeged (Budapest előtt) Leszálló
Kiskunfélegyháza (Budapest előtt) Leszálló M5 melletti OMV benzinkút
Kecskemét (Budapest előtt) Leszálló Auchan parkoló
Étkezés: 

A részvételi díj reggelis ellátást tartalmaz.

Vízum: 
A beutazási feltételekről, az esetleges vízum kötelezettségekről és díjaikról információkat a Konzuli Szolgálat honlapján talál:
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/
Az útiokmánynak a hazaérkezéstől számítva minimum 3 hónapig érvényesnek kell lennie!
Biztosítás: 
Az út teljes időtartamát lefedő biztosítás megkötése ajánlott. Irodánkban van lehetőség kedvezményes baleset, betegség poggyászbiztosítás megkötésére.
Egészségügyi tudnivalók: 
Ajánlott gyógyszerek: láz- és fájdalomcsillapító, görcsoldó, hasmenés elleni szer, ragtapasz. Az idegenvezető kizárólag elsősegély nyújtásában tud segíteni, gyógyszereket nem áll módjában biztosítani a résztvevők számára.

Elakadt?

Utazási szakértőink segítenek!

Ajánlatkérő

Feliratkozás kategória értesítésreBezár

Iratkozz fel kategória értesítő listánkra és értesülj az általad választott kategória legújabb indulásairól, akcióiról!

Segíthetünk?Bezár
Kérjen ajánlatot!
Megkeressük Önnek a legjobb árat.
Kollégáink segítenek munkaidőben.
+36 1 5013490
Küldjön magának emlékeztetőt
e-mailben!