Tarnaszentmiklós
Az M3-as autópályáról Füzesabonynál a 33-as útra letérve, majd innen Besenyőteleknél Kömlő felé véve az irányt jutunk el a Tarnaszentmiklósra, vagy jöhetünk a 31-es úton is Heves városának érintésével. Tarnaszentmiklós viszonylag kis falu idilli környezetben. A Hanyi-ér két különálló részre osztotta a települést: Alvégre, Felvégre. További településrésze Tarnaszentmiklósnak az Érpart, a...
Az M3-as autópályáról Füzesabonynál a 33-as útra letérve, majd innen Besenyőteleknél Kömlő felé véve az irányt jutunk el a Tarnaszentmiklósra, vagy jöhetünk a 31-es úton is Heves városának érintésével.
Tarnaszentmiklós viszonylag kis falu idilli környezetben. A Hanyi-ér két különálló részre osztotta a települést: Alvégre, Felvégre. További településrésze Tarnaszentmiklósnak az Érpart, a Csandra, a Szög és az Újfalu. Régészeti kutatások során bronzkori település nyomait fedeztek fel a község területén.
A kora középkorban királyi birtok volt, majd a XV. században a Kompolthy család birtokába került az akkor Csonka-Szentmiklósnak nevezett falu. A XVI. századba került az egri káptalan tulajdonába. A török hódoltság alatt a falu elpusztult, és egy rövid időszak kivételével néptelen maradt 1750-ig. Más közeli településekhez hasonlóan az egri káptalan telepítette újra a lakosságot.
Elsősorban azoknak a turistáknak ajánlott ez a település, akik szeretik a nyugodt, falusi életet, és a Tisza-tó közelsége miatt is vonzó ez a hely. Különlegességnek számít, hogy itt található a környék egyetlen strucctelepe.