Nagykamarás
A település megközelíthető közúton: az 5-ös úton Kiskunfélegyházáig, majd a 451-esen Szentesig, tovább délkeleti irányban Orosházára, innen keleti irányban Medgyesegyházára, majd még 7,7 km a Kevermesre vezető úton. Négy egykori kincstári kertészközség: Kunágota, Almáskamarás, Nagykamarás, Dombiratos (vasút nélküli települések) itt egymáshoz szokatlanul közel fekszenek,...
A település megközelíthető közúton: az 5-ös úton Kiskunfélegyházáig, majd a 451-esen Szentesig, tovább délkeleti irányban Orosházára, innen keleti irányban Medgyesegyházára, majd még 7,7 km a Kevermesre vezető úton.
Négy egykori kincstári kertészközség: Kunágota, Almáskamarás, Nagykamarás, Dombiratos (vasút nélküli települések) itt egymáshoz szokatlanul közel fekszenek, amit elsősorban a munkaigényes hajdani dohánykultúra kis területigénye, másfelől a szinte egyidejű (1841-1844) alapítás magyaráz, Nagykamarásra palócok érkeztek.
A község neve 1418-tól oklevelekből is követhető, de korábbi eredetű. A két Kamarás (a középkorban Maróti János macsói bán, a gyulai vár építtetője után Bánkamarás) együttes területén több Árpád-kori falu nyomai találhatók, de nevük nem maradt fenn.