Sugovica - Ferenc csatorna - Két napos kajakozás egy történelmi vízen

2 napos vízitúra tengerikajakkal

Történelmi barangolás hazánk egyik mesterséges csatornáján: a kis "folyó" a magyarországi vízrendszer érdekes mérföldköve, melynek természeti értéke sem elhanyagolandó. A partja változatos, fűz ligeterdők, kaszálórétek, boglyák, és a síkság romantikus egyvelegét kínálja ez a két napos kajakozás a déli határ mentén. Történészek, kajakfüggők vízitúrára fel. Irány a nyár eleji folyó.
Ön már járt itt? Mondja el véleményét!

Nehézség:

Az első napon 22-25 kilométer a tervezett táv, ezért ez a nap kicsit hajtósabb lesz, a második nap kevesebb távra számolhatunk.

Részvételi díj tartalmazza

a felszerelés bérlését (tengeri kajak, spricó, mellény, lapát, vízhatlan kabát, vízhatlan zsák), a hajószállítást, a bográcsos vacsorát, és a túravezetést.

Részvételi díj nem tartalmazza

az egyéb étkezést, a szállást, az utazást és az utasbiztosítást.

Hossz: 
2 nap
Létszám: 
15 - 27 fő

Szállás

Saját sátrainkban kempingezünk.

Program: 

A programról:
Érdekes történelmi barangolás hazánk egyik mesterséges csatornáján. A kis "folyó" a magyarországi vízrendszer érdekes mérföldköve, melynek természeti értéke sem elhanyagolandó. A partja változatos, fűz ligeterdők, kaszálórétek, boglyák, és a síkság romantikus egyvelegét kínálja ez a két napos kajakozás a déli határ mentén. Történészek, kajakfüggők lapátra fel. Irány a nyár eleji folyó.

Első nap:
Csapatunk bajai találkája után egy kis vízi városnézés az érdekes nevű Sugovicán. Tovább állunk a Ferenc-csatorna első részére, amely egy hosszú csatorna résszel indul, majd változatos, kedves kis folyammá alakul. Hosszabb egyenes szakaszok, nagy kanyarok, kedves kis víz, ez a Ferenc-csatorna. Az éjszakát Nagybaracska határában szeretnénk tölteni. De a pontos helyszín függ csapatunk tempójától. Az első nap kicsit hosszabbat szeretnénk menni, hogy a határ közeli részekre is maradjon időnk.

Második nap:
A reggeli táborbontás után tovább csorgunk Dávod felé, Püspökpusztán keresztül. Itt kicsit megnyílik a folyó szélesebb lesz, a partot nádasok szegélyezik, a kilométerek haladtával nagyot változik a táj. Terveink szerint a helyi "Klágyán" átevezve haladunk végcélunk és hazánk határa felé, Hercegszántóra. A kis falu határában lesz túránk végpontja, ahol gyors logisztika a kocsikért, és búcsút intünk ennek az érdekes és szép történelmi, épített csatornarendszernek. Várható érkezés Budapestre a vasárnap esti órákban.

További információ

Ez az ajánlatunk jelenleg nem elérhető.
Kérjük, válasszon az elérhetőek közül az alábbi gombokkal!
Hasonló utazások, nyaralások:

Ez az ajánlat utazási csomagként értékesíthető.

Ár & Jelentkezés
Részvételi díj tartalmazza: 

a felszerelés bérlését (tengeri kajak, spricó, mellény, lapát, vízhatlan kabát, vízhatlan zsák), a hajószállítást, a bográcsos vacsorát, és a túravezetést.

Részvételi díj nem tartalmazza: 

az egyéb étkezést, a szállást, az utazást és az utasbiztosítást.

Helyszíni költségek leírása: 

Szállás: kb. 2.500 ft/fő//éj
Kisbuszos utazás: 3.900 Ft/fő

Előleg: 

A részvételi díj 40%-a, mely a foglaláskor fizetendő. Egy hónapon belüli indulás esetén a teljes részvételi díj fizetendő!

Hátralék: 

A részvételi díj 60%-a, mely 30 nappal az indulás előtt fizetendő.

Kiutazási forma: 
egyénileg vagy kisbusszal
Felszerelés ajánló

Kempingezéshez: sátor, ponyva, hálózsák, derékalj, összecsukható szék, kis kefe, rongy, kispárna esetleg útitakaró (utazáshoz).

Nappali öltözet: esőkabát, esőnadrág, vízálló szandál, sportcipő, polárkabát, kényelmes, hosszú ujjú világos ing és nadrág, fürdőruha.

Egyéb: napszemüveg, napvédő krém, ajakír, sapka vagy kendő, ruhaszárító kötél és csipesz, tisztálkodáshoz nedves törlőkendő.

Konyha: műanyag tányér, bögre, evőeszköz, bicska, termosz, kulacs, főző, gázpalack, gyufa, konzerv-, sörnyitó, dugóhúzó, kis nylonzacskó szendvicsnek, mosogatószer, szivacs.

Egyéb részletek
Kiutazás: 

A kisbusz utasai 17-én, reggel a Római parti bázisunkról (Budapest, III. ker. Nánási út 53.) indulnak. Amennyiben a nagyon vidám kisbuszban szeretnél utazni Budapestről oda-vissza, akkor a korlátozott férőhely miatt igényedet a jelentkezéskor jelezd irodánk felé. A kisbusz ára: 3.900 Ft/fő, ami a helyszínen, induláskor fizetendő.
 

Egyéni utazás esetén 17-én, a reggeli órákban Baján találkozunk.

Étkezés: 

A bográcsvacsorán kívüli egyéb ellátást nem tartalmaz a részvételi díj. Célszerű szendvicset, innivalót és nem romlandó élelmiszereket hozni (müzliszelet, szőlőcukor, keksz, nassolni való).

A területről: 
A folyóról: A Sugovica (más néven Kamarás-Duna, németül Schokovitz) a Duna egy mellékága Bajánál. A keleti partján épült Baja belvárosa, a nyugati oldalán pedig a Petőfi-sziget fekszik. A folyón egy közúti híd ível át a 2+030 folyamkilométernél.A mai Sugovica egyes feltételezések szerint egykor a Duna főága lehetett.A török időkben jelentős kikötővé vált, és később is az ország négy legfontosabb dunai kikötője közé tartozott. Téli kikötője jégzajlás idején menedéket biztosított a hajóknak.A Sugovica jelentősége a Ferenc-csatorna tápcsatornája, a Baja-bezdáni tápcsatorna (a köznyelvben gyakran szintén Ferenc-csatorna) kiépítésével nőtt meg. A Sugovicából induló, Bátmonostor, Nagybaracska, Dávod, Hercegszántó és Küllőd területét érintő csatorna Bezdánnál csatlakozik a Ferenc-csatornához. Ekkor építették meg a tápcsatorna bejáratánál a Deák Ferenc-zsilipet, valamint a zsilipnél végződő Türr István-átvágást. A Szeremle felé kiágazó és ott a Dunába visszafolyó ágat a zsilip közelében egy töltéssel leválasztották a Sugovicáról.A Sugovica torkolata ekkor még mintegy 500 m-rel feljebb volt a mainál, és mivel folyásiránnyal szemben csatlakozott a Dunához, könnyen feliszapolódott. A rendszeres kotrás 1916-tól elmaradt, így a Sugovica kapcsolata fokozatosan megszűnt a Dunával. Végül 1931 és 1936 között alakították ki a mai torkolatot. Rendezésével a bajai kikötő forgalma jelentősen megnőtt.A név eredete: A közismertebb egy legenda, amely szerint a folyóág egy gazdag vízimolnár Súgó Vica nevű lányáról kapta a nevét, aki – miután apja visszautasította kedvese, egy szegény molnárlegény lánykérését – szerelmével együtt a folyóba ölte magát.Valószínűbb, hogy a szláv „sugava voda” (romlott, piszkos víz) kifejezésből származik, mivel régebben dunai bejárata alacsony vízállás idején feliszapolódott, árvíz idején viszont a hordalék is átvonult rajta.A Kamarás-Duna nevet – amelyet hivatalosan ma is visel – 1923-ban kapta, a név magyarosítására kiírt pályázat eredményeként.
Ferenc - csatorna:
A Duna–Tisza–Duna-csatorna (másként Ferenc-csatorna) Szerbiában, a Dél-bácskai körzetben, a Duna és a Tisza között folyik. A csatorna ténylegesen Magyarországon kezdődik Bajánál, majd Szerbiába átfordulva Bezdán, Zombor, Sztapár, Verbász, majd Szenttamáson keresztül Bácsföldvár előtt kettéágazik, és Óbecsénél csatlakozik a Tiszába. Nevét I. Ferenc királyról kapta, akinek uralkodása alatt épült, s a király maga is járt e vidéken.
Egészségügyi tudnivalók: 
Ajánlott gyógyszerek: láz-és fájdalomcsillapító, görcsoldó, hasmenés elleni szer, ragtapasz, sebfertőtlenítő szer, fásli. Irodánk munkatársai kizárólag elsősegélynyújtásban tudnak segítséget nyújtani, gyógyszereket nem áll módjukban biztosítani a résztvevők számára. A szigeten kapcsolatban leszünk egy szárazföldi egységgel, aki bármiféle probléma esetén pár órán belül támogatni tudja a vízen a csapatot. Folyamatosan kapcsolatban vagyunk a szigeten orvossal is.
Feliratkozás kategória értesítésreBezár

Iratkozz fel kategória értesítő listánkra és értesülj az általad választott kategória legújabb indulásairól, akcióiról!

Segíthetünk?Bezár
Kérjen ajánlatot!
Megkeressük Önnek a legjobb árat.
Kollégáink segítenek munkaidőben.
+36 1 5013490
Küldjön magának emlékeztetőt
e-mailben!