Rejtett értékek Erdélyben

6 napos buszos körutazás Erdélyben

Körutunk során barangolunk Székelyföldig hegyen-völgyön át, megismerkedünk Székelyudvarhely, Erdővidék, Háromszék és a Hargita kincseivel. Majd ízelítőt kapunk a Szigethegységből. Jöjjön velünk és fedezze fel Erdély rejtett kincseit.

Részvételi díj tartalmazza

Utazás autóbusszal, szállás faluturizmusban és szállodában, félpanziós ellátással, idegenvezetés.

Részvételi díj nem tartalmazza

Útlemondási biztosítást, utasbiztosítást, belépők összegét.

Hossz: 
6 nap

Szállás

2 ágyas szobákban. Egyágyas elhelyezés felár ellenében kérhető.

Program: 

1. nap
Kora reggeli indulás Budapestről. Nagylaki határátkelés után utazás Aradra. Megnézzük a Zala György alkotta gyönyörű Szabadság szoborcsoportot, majd a vár mellett a vértanúk emlékművét. A Maros völgyében indulunk el Erdély felé. Beérve a bortermeléséről is híres Zarándi-hegység és a Lippai erdő közé megállunk Máriaradnán, Dél-Erdély legnagyobb búcsújáró helyén. Megtekintjük a szépen rendbe tett templomot, majd kirándulás a solymosi várromhoz, ahonnan csodálatos kilátás nyílik a Maros völgyére. Következő látnivalónk a guraszádai, árpád kori, eredendően négykaréjos templom. Nem messze innen, Marosillyén a várkastély megmaradt részét keressük fel, ahol Bethlen Gábor fejedelem is született. Napunk utolsó állomása Déva: siklóval felmegyünk a híres, Arany János által is hallhatatlanná tett várba. Vacsoránk és szállásunk a bukovinai székelyek által lakott Csernakeresztúron lesz.

2. nap
Reggeli után Őraljaboldogfalván át a „Bányaság” felé vesszük utunkat. A Merisori-hágón átkelve megnézzük a Bóli-barlangot. A folyóvíz által hosszában átszelt barlang impozáns látványt nyújt. Áthaladva Petrozsényen bevesszük magunkat a Déli-Kárpátok világába. Először megindulunk a Havasalföld felé, hogy majd onnan a híres Transalpina országúton menjünk vissza Erdélybe. Kb. 500-1400 magasan kanyargunk a 2000 m feletti csúcsok között át a Kárpátokon bő 100 km hosszan. A Kenyérmező szélén, Kelneken felkeressük az egyik legpompázatosabb várat, mely a XI. sz-ban épült lakótorony körül alakult ki. Napunk utolsó látnivalója a szászorbói román stílusú, háromhajós templom. Az éjszakát Nagyszebenben töltjük.

3. nap
Napunkat nagyszebeni városnézéssel kezdjük. Séta a szászok egykori fővárosában, mely egyben több korban is Erdély közigazgatási központja volt: piacterek, várostorony, városfal. Szebenből észak felé véve az irányt Szászföld hegyes vidékén járunk. Elhaladunk Szelindek vára alatt útban a közeli Nagybaromlakra: a késő gótikus templom és erőd a Világörökség részét képezi. Ezután a közeli Medgyesen pihenünk meg. A szép szász város falai, jellegzetesen erdélyi ízű tornyai részben ma is állnak. Következő úti célunk egy még működő szász templom, az almakeréki. A háromhajós, román stílusú bazilikát csodálatos freskók díszítik. Almakerék másik látványossága az Erdélynek fejedelmeket is adó Apafi kúria. A településről a szomszéd völgybe utazunk, hogy felkeressük a Bethlen család keresdi kastélyát. Kis kiállítás emlékeztet minket a dicső múltra, s mutatja be a kastéllyal kapcsolatos jövőbeli terveket. A közeli Segesváron rövid városnézés: óratorony, „Schülertreppe”, fellegvár. Elindulva a Székelyföld felé Fehéregyházán és Székelykeresztúron Petőfire emlékezünk. Vacsora és szállás Székelyszentléleken.

4. nap
A napunkat Székelyudvarhelyen kezdjük: megnézzük a főtéri szoborparkot, a szép kisvárosi épületsort. Innen a Homoród mentének fordulunk. Homoródkarácsonyfalván a gótikus, Szent László kerlési csatáját ábrázoló freskókkal díszített templomot keressük fel. Átérve Bardóc székre Vargyason a bútorfestéséről fél évezrede híres Sütő család portáját keressük fel. Olasztelken a Daniel család szépen felújított, szállodává alakított kastélyát nézzük meg. Kisbaconban az 1896-ban épült Benedek Elek emlékház vár ránk. Leereszkedünk a Baróti-hegységből az Olt völgyébe, majd fel a Bodoki-hegységbe. Bálványosfürdőn megnézzük az „Apor lányok feredőjét”, az Európában egyedülálló utóvulkáni jelenséget, amikor a víz folyamatosan pezseg a rajta átáramló, a Föld mélyéből feltörő gázok miatt. Perkő magaslata alatt Kézdiszentléleken is megállunk, hogy megcsodálhassuk az öt tornyos fallal övezett erődtemplomot. Napunk utolsó látnivalója a freskókkal díszített, szépséges árpád kori templom Gelencén. Vacsora és szállás is itt lesz.

5. nap
Reggeli után kisebb Háromszéki körre indulunk Kézdiszékből, Orbai- és Sepsiszéken át. Csomakőrösön a Kőrösi Csoma Emlékházat, Zágonban a Mikes Kelemen Emlékházat keressük fel. Kökösön Gábor Áron emlékművénél emlékezünk 1848-49 székelyföldi eseményeire, majd ismét megízleljük a szászok világát: Szászhermány sok csatát megélt erődtemplomát látogatjuk meg. Elhagyva a Barcaságot a Bogáti-erdőn át kanyargunk hosszan vissza, Udvarhelyszék felé. Újabb hegyeken átkelve elérjük Kőhalom szépen felújított várát. Végigsétálunk az alsó vártól a fellegvárig, megismerjük a vár által átélt sok-sok dúlás, ostrom történetét. Kőhalomról a nagy-Homoród völgyében utazunk Homoróddaróc erődített, románkori stílusjegyeket tartalmazó templomához, melyet törökkori bástyás védőfal vesz körbe. Továbbutazva kisvártatva elérjük a Székelyföldet (a tervezett autonóm terület határát), és köves utakon évszázadnyit megyünk vissza az időben. Székelydálya utcaképe nem sokat változott ugyanis: régi házak, utcán szaladgáló „majorság” (baromfik). Megállunk a freskókkak, kazettás mennyezettel díszített XIII. sz-i templomnál. Napunk utolsó látnivalója a székelyderzsi erődtemplom, melynek híres érdekessége, hogy a falu népe sokszor még ma is a várfal mentén elhelyezett terménytárolókban tartja a tartós élelmiszerét. Vacsora és szállás  Székelyszentléleken.

6. nap
Reggel elhagyjuk a Nyikó völgyét, átkelve a Kalonda-tetőn a Kis-Küküllő völgyében utazunk. Hármasfalu Székelyszentistván falurészében megnézzük az 1848-49-es hősök kopjafáit, majd Erdőszentgyörgytől a Küsmöd patak felduzzasztásával létrejött tó mellett haladunk, hogy megemlékezzünk a romániai falurombolási terv áldozatáról, Bözödújfaluról. A település világban szétszóródott lakói szívet megindító emlékparkot hoztak létre. Visszatérve a Kis-Küküllő mellé megnézzük a havadtői falumúzeumot. Elhagyva a Székelyföldet nekiiramodunk. Pihenőt tartunk még Körösfőn, ahol a jellegzetes kalotaszegi református templomot tekintjük meg, de lehetőség nyílik még egy kis vásárlásra is. Ártándi határátkelés után érkezés késő este Budapestre.

Ez az ajánlatunk jelenleg nem elérhető.
Kérjük, válasszon az elérhetőek közül az alábbi gombokkal!

Ez az ajánlat utazási csomagként értékesíthető.

Ár & Jelentkezés
Részvételi díj tartalmazza: 

Utazás autóbusszal, szállás faluturizmusban és szállodában, félpanziós ellátással, idegenvezetés.

Részvételi díj nem tartalmazza: 

Útlemondási biztosítást, utasbiztosítást, belépők összegét.

Kötelező költségek: 

Útlemondási biztosítás.

Előleg: 

A teljes részvételi díj 40%-a, mely a foglaláskor fizetendő.
Induláshoz képest egy hónapon belüli foglalás esetén már a teljes összeg fizetendő!

Hátralék: 

A részvételi díj 60%-a, mely 30 nappal az indulás előtt fizetendő.

Kiutazási forma: 
busz
Egyéb részletek
Kiutazás: 

Autóbusszal.

Étkezés: 

A részvételi díj félpanziós ellátást tartalmaz.

A területről: 
Székelyföld alatt az erdélyi történelmi székely székek területét értjük. Ide tartozott a mai Kovászna és Hargita megye (kb. Csíkszék és Udvarhelyszék) szinte egészen, Maros megye egy része, Fehér és Kolozs kisebb darabjai. Székelyföld mai határai nincsenek egyértelműen meghatározva, de a Maros megyével közös határt leszámítva a székelyek lakta területek határa elég pontosan követi Hargita és Kovászna megye határát. A Keleti-Kárpátok középső és délkeleti vonulatait, ennek hegyközi medencéit, valamint az Erdélyi-medence, ezen belül a Mezőség peremterületeit foglalja magába. A történelmi Székelyföld távolabbra szakadt különálló része volt ezenkívül Aranyosszék is az Erdélyi-középhegység lábainál, az Aranyos folyó alsó szakaszánál. A székely nép eredete sok vitát kavar mind a tudósok, mind pedig maguk a székelyek között. A legismertebb monda szerint a székelyek annak a 3000 hunnak a leszármazottai, akik Attila halála után Csaba királyfi vezetésével, egy vereséget követően, Csigle-mezejére vonultak vissza. A székelység megőrizte és napjainkban is használja a saját írásrendszerét, a székely-magyar rovást. Jellegzetes székelyföldi sütemény a kürtőskalács, amely Románia más részein és Magyarországon is elterjedt.
Vízum: 
A beutazási feltételekről érdeklődjön a Konzuli Szolgálat honlapján: https://konzuliszolgalat.kormany.hu/
Biztosítás: 
Az út teljes időtartamát lefedő biztosítás megkötése ajánlott. Irodánkban van lehetőség kedvezményes baleset, betegség poggyászbiztosítás megkötésére.
Vélemények, értékelések
4.8
1 értékelés alapján
Szervezés értékelése
4.0
Program értékelése
5.0
Szállás értékelése
5.0
Túravezetők értékelése
5.0
Utazás értékelése
5.0
Pécs
4.8
A program csodálatos volt, de sajnos a meghirdetett Transzalpina út elmaradt, bár az idegenvezető kárpótolta a csoportot az elmaradt élményért 3 csodálatos látnivalóval.
Látva az idegenvezetőnk felkészültségét, úgy vélem előzetesen érdemes lenne vele konzultálni, mivel maximális helyismerettel és összeköttetésekkel rendelkezik.
Az idegenvezetőnket nem lehet eléggé dicsérni felkészültségéért, kedvességéért, emberségéért, ...
Pusztán egy megjegyzés: Látva az útvonal útviszonyait (hegyi utak szűk fordulói, kistelepülések szúk utcái, stb.), megfontolandó lehetne, hogy ezekre az utakra kisebb buszokat szerveznének. Most is csak 21-egy voltunk. Bár gondolom ez nagyobb költséget jelentene az utasoknak, én célszerűnek tartanám.
Még egy megjegyzés: a sofőrök messzemenően készségesek és nem utolső sorban ügyesek voltak. Le a kalappal előttük.
Írjon véleményt Ön is!
Feliratkozás kategória értesítésreBezár

Iratkozz fel kategória értesítő listánkra és értesülj az általad választott kategória legújabb indulásairól, akcióiról!

Segíthetünk?Bezár
Kérjen ajánlatot!
Megkeressük Önnek a legjobb árat.
Kollégáink segítenek munkaidőben.
+36 1 5013490
Küldjön magának emlékeztetőt
e-mailben!