Alpesi csúcsok: Tonion
1 napos buszos kirándulás Ausztriában
Szabari Noémi Noémi számára a túravezetés igazi hivatás. Szívvel-lélekkel végzi és képzi magát folyamatosan. | |
Radics Ákos Ákos egész évben vezet via ferrata, gyalog és hótalpas túrákat. Ismerősként köszöntik Korzika bércei, az Alpok ösvényei, a Dolomitok via ferrata útjai... |
Részvételi díj tartalmazza
az utazást, a túravezetést.
Részvételi díj nem tartalmazza
az étkezést, az utas és az útlemondási biztosítást.
Kérjük, válasszon az elérhetőek közül az alábbi gombokkal!
Ez az ajánlat utazási csomagként értékesíthető.
Korán reggel, 4.45-kor találkozunk Budapesten a Városligeti műjégpálya előtt, indulás 5.00 órakor.
Autóbusszal indulunk az ausztriába a Niederalp területére ami túránk kiinduló pontja lesz. A parkolóban magunkhoz vesszük felszerelésünket és útnak indulunk. Túránk alpesi mezőkön kanyarogva indúl, majd rátérünk a már meredekebben kanyargó törpefenyvesben haladó ösvényre. Kapaszkodónk végpontja a Tonion 1699 méter magas csúcsa lesz. Itt a keresztnél megpihenve fogyaszthatjuk el ebédünket fantasztikus panoráma mellett. Miután kigyönyörködtük magunkat a hegy másik oldalán kezdjük meg ereszkedésünket. Egy darabig a nagyszerű kilátást nyújtó gerincen haladunk majd zöldellő, csodaszép völgyben kanyargó ösvényen térünk vissza autóbuszunkhoz amivel Budapestre a késő esti órákban érkezünk vissza.
Menetidő: 7-8 óra, távolság: 14 km, szintemelkedés: fel: 500 méter le 900 méter.
Fontos, hogy a túraösvényeken, hegyi ösvényeken való jelenlétünkkor mindenki tartson be alapvető fontosságú szabályokat:
A magaddal hozott élelmiszerek és italok csomagolóanyagait ne dobd el menet közben! Hozz erre a célra egy külön zacskót magaddal.
Ha a hegyi menedékházakban fogyasztod el saját elemózsiád, ne hagyd ott a szemetet, hozd le azt! Általában az ott kitett szemetesek az ott vásárolt dolgok maradékainak vannak kitéve.
Ne hangoskodj feleslegesen!
Ha dohányzol, a csikket se hagyd ott kövek alá, faüregekbe dobva!
Ne szedj le a virágokat, mert védettek és büntethetnek is érte!
Figyelmeztesd azokat, akik ezeket elfelejtik!
Modern, szép autóbusszal utazunk, amelyet két gyakorlott gépkocsivezető irányít. Oda- és visszaúton kb. 3-4 óránként tartunk rövid pihenőket benzinkutaknál vagy nagyobb parkolókban. A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha van aprópénz. A buszokon ülésrend van, a helyfoglalás az előleg-befizetés sorrendjében történik, amit jelentkezéskor jelezni kell. A teljes csoport elhelyezése érdekében az iroda fenntartja magának a jogot, hogy a helyfoglaláson változtasson. A fel illetve leszállások csak a kijelölt felszálló helyeken lehetségesek.
Indulás, felszállási lehetőségek:
- Budapest, BOK csarnok Dózsa György út 1. (várható időpont 05:00 órakor)
- BAH csomópont, Budaörsi út 21. szám előtti buszmegálló (nem a benzinkút!)
- Budaörs, MOL-McDonalds benzinkút (gyaloghidas) Budaörs, Garibaldi u. 2.
- Tata, Remeteségi pihenőhely
- Győr, Arrabona pihenőhely
- Sopron, Arcus étterem Bécsi út.
A felszállási pont jelentkezéskor kiválasztható. A pontos időpontokat az utazás előtt egy héttel kiküldött részletes utastájékoztató tartalmazza.
Fontos, hogy az autópályás felszállópontoknál a fel és a leszállás csak a menetirány szerinti oldalon lehetséges, a két oldal közötti esetleges közlekedést egyénileg kell megoldani! (Az átjárás ezeken a helyeken közúti vagy gyalogos formában biztosított.)
Célszerű élelmet és vizet itthonról vinni menet közben nincs útbaeső menedékház ahol tudunk vásárolni. A túrára minimum 1,5 liter folyadékot hozz magaddal! Aszalt gyümölcsök, magvak, szőlőcukor, kekszek, müzli- és energiaszeletek gyorsan pótolják az elvesztett energiát a túra során.