Budapest, III. kerület

Főoldal Európa Magyarország Budapest és környéke Budapest Budapest, III. kerületBudapest, III. kerület információk

A III. budapesti kerület számos városrésze ellenére nemcsak városszerte, de talán országosan is szinte mindenkinek Óbudát, az 1873-ban egyesülő három város közül a legkisebbet és a legfalusiasabbat jelenti.

"Jöjjön ki Óbudára, egy jó túrós csuszára, a kerthelyiségben sramli szól..." - invitálta a pestieket a régi sláger ebbe a hangulatos kis utcákkal, földszintes házakkal és valóban nagyszerű vendéglőkkel teli városrészbe, feledtetve egy kissé azt a majd 2000 éves történelmi múltat, ami ezen a helyen legalább annyira fontos vonzerő, mint a "túrós csusza". Ezen a helyen született meg ugyanis a "város", amit akkoriban Aquincumnak hívtak, és melynek utcáit abban az időben légiósok és római polgárok sarui koptatták. Az ő nyomukban alakult meg Attila városa, majd a honfoglaló magyarok települése.

A kerület méretei, elhelyezkedése

A kerület mind a területét, mind a lakosainak számát tekintve a "dobogós" 3. helyen áll a fővárosban. (Területe 39,7 négyzetkilométer, lakosainak száma mintegy 140 000 fő, akik a kerület kb. 58 000 lakásában élnek.) Gondozott parkjainak nagyságát tekintve - 2,3 négyzetkilométer - a második a kerületek között, de ezt elsősorban a kerülethez tartozó Óbudai- (Hajógyári-) szigetnek köszönheti, hiszen területe, a kerülethatár közeli hegyvidéki részeket kivéve többnyire beépült.

Ez a legészakibb budai kerület, északról és északkeletről a főváros határa alkotja egyúttal a kerület határát is, amelyen kívül az Ürömi- és a Budakalászi-medence, közöttük a Pilishez tartozó Kevélyek vonulata húzódik. A nyugati-, délnyugati határa közös a II. kerülettel (részben a Hármashatár-hegy gerincén), míg a keleti határvonalat a Duna alkotja.

A kerület közlekedése, városrészei

A kerület legfontosabb és legforgalmasabb közlekedési csomópontja az Árpád híd budai hídfője és a közeli Flórián tér, ahonnan nem csak a túlparti Pest, de a kerület legtöbb része, sőt a környékbeli települések is megközelíthetők. A budai belváros felől a villamos- és az autóbuszjáratok mellett a leggyorsabb és a legkényelmesebb közlekedési eszköz a szentendrei HÉV, melynek a főváros határain belüli szakaszvégállomása is a kerülethez tartozó Békásmegyeren van. A kerületnek szinte a középvonalában halad át a Budapest-Esztergom vasútvonal, mely három megállója révén szintén kedvező összeköttetést jelent(-het) a pesti városrészek felé.

A kerület városrészei: Aquincum, Aranyhegy, Békásmegyer, Csillaghegy, Csúcshegy, Filatorigát, Hármashatárhegy, Kaszásdűlő, Mátyáshegy, Mocsárosdűlő, Óbuda, Óbudai-sziget, Remetehegy, Rómaifürdő, Solymárvölgy, Szépvölgy, Táborhegy, Testvérhegy, Törökkő, Újlak, Ürömhegy

Szűrők
pl. Ciprus, Bécs stb...
Indulás ideje:
Naptár

Elhelyezkedés

Feliratkozás kategória értesítésreBezár

Iratkozz fel kategória értesítő listánkra és értesülj az általad választott kategória legújabb indulásairól, akcióiról!

Segíthetünk?Bezár
Kérjen ajánlatot!
Megkeressük Önnek a legjobb árat.
Kollégáink segítenek munkaidőben.
+36 1 5013490
Küldjön magának emlékeztetőt
e-mailben!